menu

KTO PYTA NIE BŁĄDZI

znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jak daleko jest do jeziora?

Do jeziora jest około 200 metrów. Jest to „dzikie” zejście do jeziora z pomostem. Nie jest to kąpielisko z plażą.


Czy można się kąpać w jeziorze?

Jak najbardziej! Woda w jeziorze Siecino posiada zerową klasę czystości co oznacza, że woda jest krystalicznie czysta.


Gdzie znajduje się najbliższy sklep?

Najbliższy sklep znajduje się w Ostrowicach (odległość 3 km). Większe sklepy/supermarkety znajdują się w miejscowości Złocieniec (odległość 12 km).


Gdzie możemy coś zjeść?

Polecamy smaczne i świeże domowe obiady w agroturystyce Ranczo w Dolinie (odległość około 400 metrów) do której można pójść spacerkiem. Na dłuższą wycieczkę polecamy restaurację Ryby Lubię w Lubieszewie.


Gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny?

Sprzęt wodny można wypożyczyć u naszych sąsiadów w Ranczo w Dolinie (odległość około 400 metrów).


Czy można zorganizować spływ kajakowy?

Jak najbardziej! Gorąco polecamy spływy kajakowe rzeką Drawą. W okolicy jest wiele firm organizujących takie spływy. Do wyboru jest wiele tras o rożnych stopniach trudności. Namiary na jedną z takich firm znajdziecie Państwo w każdym naszym domku.


Gdzie można wypożyczyć rowery?

Wypożyczalnia rowerów znajduje się w miejscowości Złocieniec. Czynna jest cały rok i posiada do dyspozycji rowery dziecięce, młodzieżowe oraz dla dorosłych. W ofercie wypożyczalni dostępne są rowery: MTB , trekkingowe, miejskie. Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 , w soboty 10.00-14.00 ul. Mirosławiecka 2b, Złocieniec tel 943672961, kom 606368329


Gdzie można pojeździć konno?

U naszych sąsiadów w Ranczo w Dolinie lub w agroturystyce Ul (adres: Szczycienko 11, Nowe Worowo, telefon: 662 095 085)


Ile sypialni jest w domku?

W każdym domku jest jedna oddzielna sypialnia na parterze z podwójnym łóżkiem oraz antresola z dwoma podwójnymi łóżkami w domu Szara Wilczyca oraz dwoma pojedynczymi łóżkami w domkach Szczwany Lis i Szlachetny Jeleń. Jest możliwość wykorzystania również sofy w salonie, która ma funkcję spania.


Czy teren jest ogrodzony i mogę puścić psa luzem?

Cały teren Wilczej Ostoi jest ogrodzony, natomiast ogrodzenie jest wspólne dla wszystkich trzech domków. Ze względu na innych gości i zwierzęta prosimy mieć psy pod kontrolą.


Gdzie mogę zaparkować samochód?

Przy każdym domku jest wystarczająco dużo miejsca na zaparkowanie samochodu.


Czy w domku jest grill?

Tak, w każdym domku znajduje się mały grill. Węgiel, tacki, podpałkę itp. prosimy zabrać we własnym zakresie.


Czy jest na terenie miejsce na ognisko?

Na terenie Wilczej Ostoi są dwa miejsca na ognisko. Jedno przynależy do domu Szara Wilczyca, a drugie do domków Szczwany Lis oraz Szlachetny Jeleń.


Jakie jest wyposażenie kuchni?

Kuchnia w każdym domku jest w pełni wyposażona w naczynia, garnki, sztućce, podstawowe przyprawy (sól, pieprz), płyn do mycia naczyń, ściereczki, kuchenkę, lodówkę, ekspres do kawy na kapsułki Tchibo (zostawiamy kilka kapsułek na start, ale jak ktoś lubi kawę to polecamy zabrać większą ilość ze sobą). Dodatkowo w domu Szara Wilczyca na wyposażeniu jest piekarnik.


Czy w domkach jest ogrzewanie?

W domu Szara Wilczyca w miesiącach wczesno wiosennych jest włączone ogrzewanie podłogowe oraz cały dom można także wygrzać kominkiem. W mnijszych domkach Szczwanym Lisie oraz Szlachetnym Jeleniu do dyspozycji są grzejniki elektryczne oraz ogrzewanie podłogowe w łazience.


Czy w domkach jest Wi-Fi?

Nie, w domkach nie ma Wi-Fi.


Czy w domkach jest telewizja?

Nie, w domkach nie ma telewizji. Jedynie w domu Szara Wilczyca znajduje się telewizor (bez telewizji) oraz DVD z biblioteczką filmów i bajek.


Gdzie mogę wykupić pozwolenie na połów ryb?

W siedzibie głównej Przedsiębiorstwa Rybackiego Złocieniec Sp. z o.o. ul. Staszica 19 Złocieniec od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00


Jak daleko od siebie oddalone są domki?

Cały teren Wilczej Ostoi to obszar 10.000 m2. Dom Szara Wilczyca znajduje się po jednej stronie terenu, natomiast dwa mniejsze domki Szczwany Lis i Szlachetny Jeleń znajdują się po jego drugiej stronie. Między domem Szara Wilczyca, a mniejszymi domkami odległość wynosi około 55 metrów, a odległość pomiędzy domkiem Lis i Jeleń wynosi około 8 metrów.

WILCZAOSTOJA.PL - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE © 2024